Bio-Enerji İngilizce bir kelime olup ,Türkçesi “yaşam enerjisi”, hayat akımı”dir. Kozmik bir enerji olmasıyla birlikte bir tedavi tekniğidir. Bilimsel olarak saptanabilir ve özel ölçüm cihazları ile yaşam enerjisi ölçülebilir. Bioenerji terapisi bedene bioenerjik frekansların gönderilmesi sayesinde, dengesini bulmasına ve sorunları aşmasına yardımcı olmayı sağlar. İnsanlarda, hayvanlarda ve canlı cansız tüm her şeyde mevcuttur. Her canlının kendisine ait bir enerji alanı vardır. Bu enerji alanı kozmik kaynaklıdır ve kaynağı evrendir. Önemli olan aktif etmek ve uygulama tekniklerini öğrenmektir. Bu yöntemde vücut bir bütün olarak ele alınır. Bioenerji tıbbın yerini tutmaz ve onu tamamlayıcı niteliktedir. İyiye güzelliğe şifa amacıyla çalışılır katiyen negatif bir durum yada özgür iradeyi etkileyecek hiçbir konuda çalışma yapılmaz

Bioenerji tıbbın yerine geçen bir teknik değildir. Bioenerji uygulayıcısı olanlar doktor değildir sadece şifacı olarak bioenerji tekniği çalışandır. Bioenerji uygulayıcısı kesinlikle ilaç önermez doz arttırmaz yada tedavi sürecine müdahale etmez. Bioenerji uygulayıcısı şifacı olarak kanallık yaptığımız kişilerdeki olumlu geri bildirimlerde sadece buna vesile olduğumuzu bilmeliyiz kesinlikle kibirle ben yaptım egosu taşınmamalıdır. Pozitif enerjide egoya, kibre girmek enerji akışını yavaşlatır. BioEnerji hiçbir inanca ait değildir. Kişinin dili dini ne olursa olsun uygulayabilir. Bio enerji uygulayıcısı hiçbir dine geçme vs. olmaz. Uygulayıcı sadece ilahi kaynaktan (Yaradan Allah Tanrı Evren kişi neye inanıyorsa) aldığı yaşam enerjisi ile kendine ve başka kişilere uygulayıcıdır.

Uygulama yapılacak kişinin gerek yakından gerekse uzaktan çalışmaya izin vermesi şarttır. Seans, Uygulayıcının kozmik enerji akışını en yüksek titreşimi ile, uygulamayı alan kişinin, tüm bedenine aktarması ile gerçekleşir. Kişi hangi şikayetle gelmiş olursa olsun bioenerjist bedeni bir bütün olarak ele alır (ruhsal,bedensel,zihinsel ve duygusal) ve tamamına enerji aktarır.Uygulama seans şeklinde sedye üzerinde yapılır. Buradaki amaç kişinin odaklanarak enerji bedeninde olan dalgalanmaları hissetmesini sağlamak. Enerjist 5. boyuttan aldığı enerjiyi cihaz, alet ve iğne gibi kullanımlara gerek duymadan sadece avuç içi ve parmaklarıyla el deymeden 20-30 cm mesafeden kişiye aktarır. Bu enerji pozitiftir ve kişinin bedenine dağılarak negatif enerjiyi dışarı atılması ve pozitif enerjinin depolanması sağlanır. Pozitif enerji yüklendiğinde, kişide enerji artışına bağlı canlanma, rahatlama, ciltte gerginlik, gözlerin parlaması gibi etkiler görülür.

4

Seans ve çalışmalarımız

denge

Seans esnasında kişinin yaşadıklarını açıklamak zordur ancak genel anlamda yaşanan etkiler ; vücutta rahatsız olan bölgelerde ısı artışı, ısı kaybı karıncalanma, uyuşma gibi belirtilerdir. Birebir seans (yüzyüze) 30-40 dk , Uzaktan yapılan seanslar ise 20 dk sürmektedir ancak uygulayıcı enerji yoğunluğuna göre bu süreyi uzatabilir. Ortalama seans sayısı kişinin rahatsızlığına göre değişebilir, başlangıç olarak 3,5,7 seansla başlayıp her 7 seansta 3 gün ara verilmesi uygundur.

Kişilerin, sonuca bağlı kalmadan ve pozitif düşüncelerle uygulamayı alması esastır. Her seyin başı inanmaktır ve inanmak başarmanın yarısıdır.

Yaşam dengemiz hayat akışımızı muazzam derecede etkiler. Yaşam akışı dengemiz bozulduğunda arzu ettiğimiz sağlık , dinginlik ruhsal farkındalık eril dişil denge, maalesef olmaz. Konuşma sırasında bu ara her şey ters gidiyor dediğimiz bir sürece girmiş oluruz. Yaşam dengesi kurulduğunda neşe ve kabul frekansında hissederiz. Olaylara bakış açımız tekamül sürecimizi fark etmemizle başlar. Bu enerji bizim daha sağlıklı kararlar almamız olaylara şimdiye kadar olmadığı şekilde daha yüksek farkındalık ve kabulle yaklaşmamızı sağlar.

BİOENERJİ TEDAVİ ALANLARI

Akciğer Sorunları

Astım
Faranjit / Bronşit
Karaciğer Sorunları

FITIK

Bel Fıtığı
Boyun Fıtığı

Cinsel Rahatsızlıklar

Kısırlık (Kadın-Erkek)
Menapoza Bağlı Şikayetler
Regl Sorunları
Regl Sorunları
Yumurtalık Kisti
Adet Sancıları

Denge Bozuklukları

Konsantrasyon Bozuklukları
Konsantrasyon Güçlüğü
Nörolojik Rahatsızlıklar
Migren

Pskolojik Rahatsızlıklar

Uykusuzluk
Unutkanlık
Panik Atak
Özgüven Eksikliği
Korku Tedavisi
Endişe- Kaygı

Eklem - kemik rahatsızlıkları

Kireçlenme
Güç Kaybı
Kısmi Felç Tedavisi
Eklem Ağrıları
Diz Kapağı Yırtığı ve Su Kaybı
Topuk Dikeni Ağrısı

Kolestrol / Yüksek Tansiyon
ÇEŞİTLİ CİLT HASTALIKLARI
ŞEKER HASTALIKLARI
TÜMÖR